Naše školička je založena na lásce k baletu a k dětem. Snažím se vytvořit prostředí, kde se děti mohou rozvíjet nejen tanečně, ale i osobnostně. Mám radost, že můžu být součástí života našich malých tanečníků a těším se na to, co pro ně připravím v budoucnosti.

Top 5 nejslavnějších baletů v historii

Ano, i balet má mnoho ikonických děl, která jsou v celém světě dobře známá. Znáte je?

 

1. Labutí jezero – Toto je asi nejznámější balet vůbec. Autorem je Petr Iljič Čajkovskij a toto dílo napsal v roce 1875. Labutí jezero je krásné, emotivní a dramatické dílo a dodnes patří k nejoblíbenějším baletům.

2. Louskáček – Louskáček je velmi populární balet z roku 1892 jehož autorem je také Petr Iljič Čajkovskij. Tento balet se většinou hraje během vánoční sezóny a je o malé dívce, která sní o louskáčkovi, který ožije a přemění se na prince.

3. Spící krasavice (Petr Iljič Čajkovskij) – Tento balet byl uveden poprvé v roce 1890. Je o kletbě, která uspala krásnou princeznu na 100 let, dokud ji nevzbudí polibek pravé lásky.

4. Giselle – Balet z roku 1841 jehož autorem je Adolphe Charles Adam je o mladé venkovské dívce Giselle. Příběh této dívky se inspiroval slovanskými pověstmi o neprovdaných dívkách, které, pokud zemřely před svatbou, proměnily se po smrti ve víly a v noci se zjevují osamělým chodcům, které utancují k smrti. A i toto je příběh Giselle, která se zamilovala do Alberta. Zda Alberta čeká stejný osud, budete muset zjistit sami :).

5. Romeo a Julie – Tento balet je moderní adaptací slavné Shakespearovy tragédie a byl vytvořen Sergejem Prokofjevem v roce 1935. Je o zakázané lásce mezi Romeem a Julií, kteří jsou nuceni bojovat proti předsudkům svých rodin.

Historie baletu je velmi bohatá a nádherných děl je nespočet. Každý z těchto baletů má své jedinečné kouzlo a krásu a je pro milovníky baletu téměř povinností, vidět je všechny alespoň jednou.