Naše školička je založena na lásce k baletu a k dětem. Snažím se vytvořit prostředí, kde se děti mohou rozvíjet nejen tanečně, ale i osobnostně. Mám radost, že můžu být součástí života našich malých tanečníků a těším se na to, co pro ně připravím v budoucnosti.

Otázky?

Co vás nejvíce zajímá

Jaké potřebujeme vybavení a oblečení pro účast na lekcích?

Nejdůležitější jsou baletní boty (tzv. piškoty, cvičky) a samozřejmě pohodlný taneční oděv, například tričko, legíny nebo klidně i sukýnky, trikoty apod. S výběrem vhodného oblečení Vám ráda pomohu, nebo jej můžete zakoupit přímo u nás v e-shopu a nemusíte se bát, že šlápnete vedle. Určitě také doporučuji podložky na protahování – stačí běžná jógová podložka. Také se prosím ujistěte, že dítě bude mít učesané vlásky tak, aby nepadaly do obličeje.

Jaké jsou nejlepší baletní boty pro začínající děti?

Pro začínající děti jsou nejlepší baletní boty s elastickými pásky, které se připevňují přes nárt. Tyto boty jsou pohodlné a umožňují dítěti flexibilitu a pohyblivost. Jsou to tzv. piškoty, baletní cvičky (nepleťte si je se špičkami, které mají vyztuženou špičku). S výběrem pohodlné a správné obuvi vám samozřejmě ráda pomohu. Veškeré vhodné baletní potřeby a doplňky zakoupíte také na našem e-shopu, nemusíte se tak bát, že uděláte ve výběru chybu.

Jak často by mělo mé dítě docházet na baletní lekce?

Záleží na vašem dítěti a jeho schopnosti učit se a zvládat náročnost baletních lekcí. Obecně platí, že začínající studenti by měli docházet na lekce nejméně jednou týdně.

Jaký je průměrný věk dětí, které začínají s baletními lekcemi?

Děti mohou s baletními lekcemi začínat již od 3 let.

Musí můj potomek mít talent k tanci, aby začal s baletními lekcemi?

Talent je určitě výhodou, není ale nezbytný. Baletní lekce mohou pomoci dítěti rozvíjet koordinaci, sílu, pružnost a gracióznost. Je tedy velmi vhodný pro každé dítě, které projeví zájem o tento druh tance.

Co když mé dítě nemá rádo balet?

Každé dítě má jiné zájmy a záliby. Pokud vaše dítě nemá rádo balet, zkuste najít jinou aktivitu, která mu bude více vyhovovat.

Jaký je rozdíl mezi baletními lekcemi pro děti a pro dospělé?

Baletní lekce pro děti se zaměřují na základní prvky baletu, koordinaci, pohyblivost a taneční výrazy. Pro dospělé jsou baletní lekce často více pokročilé a zahrnují složitější kombinace a techniky. Nicméně, i pro dospělé začátečníky existují speciální programy, které se soustředí na základy a postupné zlepšování.

Je nutné, aby dítě mělo speciální baletní oblečení?

Baletní oblečení není povinné, nicméně pohodlný a pohyblivý taneční oděv je doporučený. Tričko a legíny nebo baletní sukýnka jsou vhodné. Čemu ale věnujte prosím pozornost jsou baletní boty, tzv. piškoty nebo také baletní cvičky. Pokud chcete mít jistotu, že nakoupíte správně, podívejte se k nám do e-shopu.

Jak mohu pomoci svému dítěti, aby se stalo lepším tanečníkem?

Podporujte své dítě, chvalte ho a povzbuzujte ho, aby trénovalo a zlepšovalo se. Zajistěte mu pravidelné docházení na lekce a případně můžete využít dalších možností jako jsou např. mé soukromé lekce.

Je balet vhodný pro mé dítě, pokud nemá žádné předchozí taneční zkušenosti?

Ano, balet je vhodný pro děti bez jakéhokoliv předchozího tanečního vzdělání. Naše baletní školička má speciální programy pro začátečníky, kteří se teprve učí základní prvky baletu. Věříme, že by děti měly být povzbuzovány k tanci bez ohledu na svou úroveň, a balet může být skvělou zábavou a zdrojem sebevědomí pro každé dítě, bez ohledu na jeho taneční schopnosti.