Naše školička je založena na lásce k baletu a k dětem. Snažím se vytvořit prostředí, kde se děti mohou rozvíjet nejen tanečně, ale i osobnostně. Mám radost, že můžu být součástí života našich malých tanečníků a těším se na to, co pro ně připravím v budoucnosti.

Jmenuji se

Kristýna Farkotová Dis.

a jsem profesionální tanečnice s mnohaletými zkušenostmi. Tanec a konkrétně balet je mou celoživotní vášní. Mé první taneční krůčky započaly již ve 4 letech, kdy jsem začala moderní gymnastikou a v 5 letech jsem se pomocí přípravky Národního divadla dostala přímo k baletu. V 11 letech jsem úspěšně složila přijímací zkoušky a nastoupila na Státní taneční konzervatoř hl.m. Prahy, kde jsem studovala 8 let hlavní taneční obor klasický tanec, mimo jiné ale také moderní, lidový či charakterní tanec. Po úspěšném zakončení studia maturitní zkouškou a absolutoriem, jsem začala své první angažmá ve Státní opeře. Kde jsem prožila jedny z nejkrásnějších životních okamžiků a získala mnoho cenných zkušeností s divadelním uměním.

Má taneční historie by byla velmi dlouhá, a tak bych zde chtěla jen zavzpomínat na okamžiky, které mě nejvíce zasáhly. Jedním takovým okamžikem byla stáž ve Washingtonu DC, kdy jsem byla (v 16 letech), společně se starším spolužákem, vybrána, abychom reprezentovali ČR a strávili několik týdnů se světoznámou primabalerínou Suzanne Farrell, která si nás sama vybrala.

Dalším takovým milníkem byl rok 2012, kdy jsem se připojila k Divadlu Hybernie a měla jsem tu čest tančit hlavní roli – Odettu/Odilii v inscenaci Labutí jezero. Díky tomu jsem měla příležitost spolupracovat s mnoha skvělými umělci. Ještě tentýž rok jsem využila příležitosti a pozvání do Coastal City Ballet v kanadském Vancouveru a stala se součástí jejich souboru. Zde jsem získala mnoho zkušeností v oblasti klasického baletu, ale také úplně jiný pohled na balet.

Po návratu do Prahy jsem se připojila zpět k souboru pražské Státní opery a po několika letech tamního působení, jsme se s partnerem rozhodli založit rodinu a přestěhovat se z Prahy do Třeboně (kousek od Českých Budějovic). Celou dobu jsem věděla, že se k baletu vrátím, a po narození naší poslední dcery, jsem se rozhodla otevřít vlastní baletní školičku pro děti.
Těším se na to, že budu moci svoji lásku k tanci předat dalším generacím a inspirovat je stejně, jako byla inspirací pro mě primabalerína Suzanne Farrell, primabalerína Hana Vláčilová, která mi byla oporou po celou dobu mého studia a mnoho dalších umělců, s nimiž jsem měla tu čest spolupracovat v průběhu svého tanečního života.

Děkuji vám za pozornost a těším se na vás a vaše ratolesti.

podpis kristyna 2
Kontakt

Chcete přihlásit své dítě? Napište nám

Kontaktní formulář