Naše školička je založena na lásce k baletu a k dětem. Snažím se vytvořit prostředí, kde se děti mohou rozvíjet nejen tanečně, ale i osobnostně. Mám radost, že můžu být součástí života našich malých tanečníků a těším se na to, co pro ně připravím v budoucnosti.

Znáte ikonické baletní kostýmy?

Baletní kostýmy jsou klíčovým prvkem baletního představení.

 

Nejenže pomáhají vytvářet atmosféru, ale také pomáhají divákům lépe pochopit a vnímat charakter a emoce tanečníka. Kostýmy se v průběhu let hodně vyvíjely, aby se přizpůsobily novým technologiím a moderním nápadům. A jaké tedy jsou nejikoničtější kostýmy?

1. Tutu – Tutu je nejikoničtější kostým v baletu a symbolizuje krásu a eleganci baletního tance. Je to klasika, kterou můžete vidět snad na každé baletce. Tutu je několikavrstvá sukýnka a jsem si jistá, že když se řekne baletka, představíte si ženu v trikotu a právě v této sukni. První tutu bylo navrženo pro balet La Sylphide v roce 1832 a od té doby se vyvinulo několik druhů tutu, jako je například romantické tutu, baletové tutu a další.

2. Bílá labuť – Kostým bílé labutě z baletu Labutí jezero je také ikonický a je symbolem klasického baletu. Kostým je bílý s mnoha vrstvami tylu, což připomíná labutí peří. Labutě jsou také zdobeny třpytivými kamínky a perličkami.

3. Princezna Aurora – Kostým princezny Aurory z baletu Spící krasavice je velmi krásný a elegantní. Kostým je inspirován francouzskou renesanční módou a je zdoben diamanty, perličkami a zlatými nitěmi.

4. Romeo a Julie – V modernějších adaptacích baletu Romeo a Julie jsou kostýmy velmi různorodé a inovativní. Jedním z nejikoničtějších kostýmů je kostým Julie při duetu s Romeem, který vypadá jako několik vrstev květinových plátků.

Každý kostým má své jedinečné kouzlo a krásu a je důležitým prvkem při vytváření celkového dojmu. Kromě kostýmů jsou také velmi důležité kulisy a osvětlení. Tyto prvky mohou přinést tanečnímu představení nové rozměry a posunout ho do nových výšin. Nejlepší baletní produkce vždy dokáží spojit všechny prvky dohromady, aby vytvořily úchvatný a nezapomenutelný zážitek pro diváky.